Elon Musk ve Grimes, bebeklerinin ismini X Æ A-Xii şeklinde değiştirmeye zorlanmış

Çiftin bebeklerine verdiği X Æ A-12 ismi sosyal medyada tartışma konusu olmuştu

Farklı şekillerde gündeme gelen Elon Musk, çarşamba günü NASA'yla ortak uzay görevi gerçekleştirmeye hazırlanıyor (AFP)

Kanadalı şarkıcı Grimes, milyoner eşi Elon Musk ve kendisinin Kaliforniya yasalarına uyması için bebeklerinin resmi ismini değiştirmeye zorlandıklarını açıkladı.

Musk ve Grimes çiftinin bebeklerine verdikleri X Æ A-12 ismi sosyal medyada da tartışma konusu olmuştu. Kaliforniya yasaları Hint ve Arap rakamlarının isimlerde kullanılmasını yasaklıyor.

Daily Mail'in haberine göre, 32 yaşındaki şarkıcı Instagram hesabından bebeğinin isminin artık X Æ A-Xii şeklinde yazıldığını, 12 yerine Roma rakamlarının kullanıldığını belirtti.

Grimes bu açıklamayı bir takipçisinin, “Bebeğinizin ismini Kaliforniya yasaları nedeniyle değiştirdiniz mi? Bebeğin yeni ismi ne?” sorusu üzerine yaptı.

 

ınstagram.jpg
Grimes daha önce oğlunun isminin nasıl okunduğunu, "Sadece X harfi gibi okunuyor, sonrasında da A (ey) ve I (ay) harfleri" diye açıklamıştı (Grimes/Instagram/Ekran Görüntüsü)

 

Grimes’ın X Æ A-Xii ismine dair yaptığı açıklamanın ardından başka bir Instagram kullanıcısı, “Mükemmel! Kaliforniya yasalarına uymak için sadece rakamlar çıkarılmış” diye belirtti.

Grimes, ilk soruyu soran kullanıcıya “dürüst olmak gerekirse Roma rakamları daha iyi görünüyor” dedi.

Asıl ismi Claire Elise Boucher olan Grimes, “Kaliforniya yasaları tek çizgiye izin veriyor” diye belirtti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bahsi geçen yasalara göre, isimler İngilizce’deki 26 harf kullanılarak verilmeli fakat kısa çizgilere ve kesme işaretlerine de izin veriliyor.

Anneler gününde Twitter’da yaptığı paylaşımla oğlunu ve Grimes’ı tebrik eden, Elon Musk’ın annesi Maye Musk da bebeğe sadece “X” diye hitap etmişti.

Maye Musk'ın da X Æ A-12'ye takma ismiyle hitap etmesi aile içinde bebeğin isminin telaffuzu konusunda bir miktar kafa karışıklığının yaşandığını gösterdiği ifade edilmişti.

Daha önce Joe Rogan’ın podcast’ine katılan Elon Musk, oğlunun isminin nasıl telaffuz edildiğine dair şu açıklamayı yapmıştı:

Önce X’i telaffuz ediyorsunuz, Æ Ash (eş) şeklinde okunuyor. A-12 de Archangel 12 anlamına geliyor.

 

Independent Türkçe, Daily Mail

DAHA FAZLA HABER OKU