NBA yıldızı Lonnie Walker, kendisiyle özdeşleşen saçlarını tecavüze uğradığı için uzattığını itiraf etti

NBA'de San Antonio Spurs forması giyen Lonnie Walker, küçük yaşta cinsel istismara ve tecavüze uğradığını belirterek, ikon haline gelen saçlarını uzatma hikayesini anlattı

Lonnie Walker IV / Fotoğraf: AP

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) ekiplerinden San Antonio Spurs'ün 21 yaşındaki yıldız oyuncusu Lonnie Walker IV, Instagram hesabından yaptığı açıklamada çocukken cinsel istismar kurbanı olduğunu açıkladı. Walker, kendisiyle özdeşleşen saçlarını uzatmasının sebebinin de bu olduğunu belirtti.

Uzun saçlarını kestiği bir videoyu Instagram'dan takipçileriyle paylaşan Walker, saçlarını uzatmasının nedenini şöyle anlattı: 

Bunu beşinci sınıfın başlarında yapmaya başlamamın gerçek nedeni, benim için gizleme aracıydı olmasıydı. Beşinci sınıfımın yaz döneminde ailemin daha fazla yanındaydım. Etrafında bulunduğum bazı isimleri vermeyeceğim. Cinsel tacize, tecavüze uğradım, istismar edildim, ve hatta buna alışmıştım çünkü o yaşta ne olduğunu bilmiyordum. Gerçek dünyanın ne olduğunu bilmeyen, saf ve meraklı bir çocuktum.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The real truth as to why i started doing this early 5th grade, it was a cloaking device for me. During the summer of my 5th grade year I was around more family. Some that names will be left alone I was around more. I was sexually harassed, raped, abused, I even got accustomed to it because being at that age you don’t know what is what. I was a gullible curious kid that didn’t know what the real world was. I had a mindset that my hair was something that I can control. My hair was what I can make and create and be mine. And it gave my confidence. As of recently I wasn’t at my best. Previous History popping up in my head and it sucked mentally “demons”..... because of this virus, I began to truly look at myself in the mirror and see who I truly was even behind closed doors. Long story short I have found peace and internal happiness through this journey god willingly. I forgave everyone even the people that don’t deserve it why? Because it’s dead weight. Time doesn’t wait on anyone so why should I waste my time on it ? Me cutting my hair was more than a cut. My hair was a mask of me hiding the insecurity’s that I felt the world wasn’t ready for. But now better then ever. Out with old. In with the new. I have shed my skin mentally, emotionally, physically, and spiritually. Life will always be hard. Gotta play with the cards your dealt with and try and make a winning hand. And if you lose. It’s never a lost. It’s a lesson . I’m gonna be off this for awhile still growing through this. Just know I love each and everyone one of y’all. Peace love and happiness 

Lonnie Walker IV (@buddah)'in paylaştığı bir gönderi ()

 

"Saçlarımın kontrol edebileceğim bir şey olduğunu anlamıştım" diyen genç oyuncu, "Saçlarım kendim yapabileceğim, yaratabileceğim ve bana ait olacak bir şeydi. Ve bu bana güven vermişti. Son zamanlarda en iyi durumda değildim. Geçmişim sürekli aklıma geliyordu ve şeytanları mental olarak içime çekiyordu. Bu virüs yüzünden, gerçek anlamda aynada kendime bakmaya ve kapalı kapıların arkasında kim olduğunu gerçekten görmeye başladım. Uzun lafın kısası, Tanrı'nın rızasıyla bu yolculukta huzur ve iç mutluluğumu buldum" değerlendirmesini yaptı.

Paylaşımında bu durumun üzerinde bir ağırlık oluşturduğunu ve bu sebeple hak etmeyen insanlar da dahil herkesi affettiğini dile getiren Walker, şunları kaydetti:

Zaman kimseyi beklemez, o yüzden neden zamanımı harcayayım ki? Saçımı kestirmek, sadece bir kesimden daha fazlasıydı. Saçlarım, dünyanın hazır olmadığını hissettiğim güvensizliklerimi saklayan bir maskeydi. Ama şimdi her zamankinden daha iyiyim. Eskiyi attım. Yeni ile başladım. Zihinsel, duygusal, fiziksel ve ruhsal olarak deri değiştirdim.

Hayatın her zaman zor olacağını aktaran genç yıldız, "Size verilen kartlarla oynamalı ve elinizi kazanmaya uyarlamalısınız. Ve eğer kaybederseniz, bu asla bir kayıp değildir. Bir derstir. Bir süre bununla büyümeye devam edeceğim. Sadece her birinizi ve herkesi sevdiğimi bilin. Barış, sevgi ve mutluluk diliyorum" ifadelerini kullandı.

 

Independent Türkçe, Sporx

DAHA FAZLA HABER OKU