Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 2. dönem hibe desteği başvurularının başladığını açıkladı

Bakan Selçuk, 50 bin TL olan hibe destek tutarının, 65 bin TL'ye yükseltildiğini belirtti

Fotoğraf: AA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kendi işini kurmak isteyen engellilere sağlanan hibe desteği 2. dönem başvurularının başladığını bildirdi.

Yazılı açıklama yapan Bakan Selçuk, 2014'den bu yana kendi işini kurmak isteyen engellilere destek verdiklerini, 2 bin 291 engellinin kendi işini kurma projesine 96 milyon 944 bin TL hibe destek sağlandığını kaydetti.

50 bin TL olan hibe destek tutarının, 65 bin TL'ye yükseltildiğini vurgulayan Bakan Selçuk, hibe desteğinden yararlanmak isteyen engellilerin projeleriyle 17 Temmuz 2020 tarihine kadar İŞKUR İl Müdürlüklerine başvurmaları gerektiğini vurguladı.

Selçuk, şunları kaydetti:

Bakanlık olarak 'işe engel yok' diyerek yola çıktık. Engellilerimizin kendi işlerini kurmalarına yönelik projeler, mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve iş yerine uyumlarının sağlanması, engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojileri, korumalı iş yeri desteğine yönelik projelere destek vereceğiz. Bu desteğin amacı, engellilerimizin kendi işlerini kurmasına, mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak. Verdiğimiz hibelerle engellilerimizin hayallerine destek olmaya devam edeceğiz.

Öte yandan proje sunmak isteyen vatandaşların, "www.iskur.gov.tr adresinde" "Duyurular" bölümünde yayımlanan başvuru rehberi ve formuna göre hazırlayacakları projeleri, 17 Temmuz'a kadar bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine elden veya posta yoluyla teslim edebileceği aktarıldı.

 

Independent Türkçe, AA

DAHA FAZLA HABER OKU