ABD’de Kovid-19’dan hayatını kaybeden adamın ailesine 1 milyon dolarlık hastane faturası çıktı

Olayla ilgili Instagram'da paylaşım yapan kişi, "Kimse virüsle mücadele edip, kazandıktan sonra üstüne böyle bir fatura görmemeli" diye yazdı

Fotoğraf: Unsplash

ABD'nin Florida eyaletinde bir süre hastanede tedavi gördükten sonra Kovid-19'a bağlı sebeplerden hayatını kaybeden adamın tedavi masrafları bir milyon dolardan fazla tuttu.

T24’ün haberine göre, hayatını kaybeden adamın ailesine gönderilen faturada tedavi ücretlerinin 1 milyon 123 bin 600 dolar olduğu belirtildi.

Olayla ilgili Instagramdan paylaşım yapan kişi, "Kimse virüsle mücadele edip, kazandıktan sonra üstüne böyle bir fatura görmemeli" yazdı.

Hayatını kaybeden kişinin amcası olduğunu ve hastanede 4 hafta geçirdiğini ifade eden 'workshopgh' isimli Instagram kullanıcısı, "Bu paylaşımı insanları maske takmaya teşvik etmek için yapıyorum" yazdı. 

Instagram kullancısı sosyal medya üzerinden sigorta belgelerini de paylaştı. Kullanıcı, amcasının tam sigorta sahibi olduğunu söylese de belgelerde sigorta şirketlerinin faturanın 101 bin 424 dolarını karşıladığı görülüyor.

 

Independent Türkçe, T24

DAHA FAZLA HABER OKU