Avengers’ın Thanos'u bile unutturacak yeni düşmanı ilk kez hangi filmde görünecek?

Karakterin Captain Marvel 2’de görünmesi, MCU’nun yeni antagonistini inşa etme sürecinin parçası olabilir

Marvel Sinematik Evreni'ndeki en güçlü kötülerden Thanos, son olarak Avengers: Endgame'de görünmüştü (IMDb)

Marvel Sinematik Evreni’nin (MCU) yeni kötü karakteri Dr. Doom’un, Captain Marvel 2’de yer alacağı iddia edildi.

Latveria’nın acımasız hükümdarı Doctor Victor Von Doom, daha önce 2005 ve 2015 yapımı Fantastik Dörtlü (Fantastic Four) filmlerinde de yer almıştı.

Ancak geçen yıl Disney’in Fox’u satın almasıyla kötü karakterin hakları Marvel’a geçmişti. Marvel’ın, Fox’un karakteri beyaz perdeye aktarmadaki başarısızlığından ders çıkardığı ve ona “hak ettiği saygıyı” göstereceği ileri sürülmüştü.

We Got This Covered’a konuşan ve daha önce verdiği bazı bilgilerin doğrulandığı ifade edilen bir kaynağa göre, kötü karakterin MCU’ya adım atacağı yapımlardan biri, Captain Marvel serisinin ikinci filmi olacak.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

BGR’nin aktardığına göre Marvel’ın yeni dönemine Infinity Saga tarzında çok sayıda film ve dizisinden oluşan bütünlüklü bir hikaye getirmesi bekleniyor. Bunun için de yeni bir Avengers ekibine ve bu ekibin Thanos’un ardından yüzleşeceği yeni bir kötü karaktere ihtiyacı var. Yeni dönemin esas kötüsü olarak da Dr. Doom üzerinde durulduğu belirtiliyor.

Bu nedenle karakterin Captain Marvel 2’de görünmesi, MCU’nun yeni antagonistini inşa etme sürecinin parçası olabilir. Dr. Doom'un bundan önce başka bir Marvel filminde yer alıp almayacağı henüz kesin değil. Ancak Marvel’ın karakteri 2022’de vizyona girecek filme kesinlikle dahil edeceği belirtiliyor.

Bu da izleyiciyi MCU’nun yeni süper kötüsüyle tanıştıracak filmin Captain Marvel 2 olabileceği anlamına geliyor.


Independent Türkçe, We Got This Covered

DAHA FAZLA HABER OKU