Gaziantep: Yüzlerce kişiye maske takmama ve sosyal mesafe cezası kesildi, İslahiye’de 115 ev karantinada

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri 550 iş yerinde yaptıkları denetimlerde olumsuzluğa rastlamadı. Ancak yaklaşık 3 bin kişiye sosyal mesafe kuralı ve maske kullanımını ihlalden idari işlem uygulandı

Fotoğraf: AA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ağır hasta sayısı en çok artan şehirler arasında saydığı Gaziantep’te 2 bin 938 kişiye maske takmama ve sosyal mesafe cezası kesildi.

Kentin ilçelerinden biri olan İslahiye’de ise 115 evde yaşayan 355 kişi Kurban Bayramı’nı karantina nedeniyle evlerinde geçiriyor.

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, kent genelinde Kovid-19 tedbirlerine yönelik denetimler sürüyor.

Bu kapsamda, Kurban Bayramı'nın birinci gününde gerçekleştirilen denetimlerde, 2 bin 938 kişiye sosyal mesafe ve maske takma kurallarını ihlalden idari yaptırım uygulandı.

Ekipler ayrıca 550 iş yerinde yaptıkları denetimlerde olumsuzluğa rastlamadı.

İslahiye'de 115 ev bayramı karantinada geçiriyor

İslahiye ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 115 evde uygulanan karantina dolayısıyla 355 kişi Kurban Bayramı'nı evlerinde geçiriyor.

İslahiye ilçesinde son iki günde 6 mahalledeki 15 ev, Kovid-19 tedbirleri kapsamında Hıfzıssıhha Kurulu kararınca karantina altına alındı.

İlçede çeşitli sebeplerle temaslı bulunduğu belirlenen 115 evde yaşayan 355 kişi bayramı evlerinde geçirecek.

Vatandaşların 14 gün karantinada kaldıkları süre boyunca ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek Grubunca karşılanacak.

Yetkililer, tedbir amaçlı hijyene, maske takılmasına ve sosyal mesafe kuralına uyulması uyarısında bulundu.

 

Independent Türkçe, ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU