4 yaşındaki kayıp Miraç dağ taş aranıyor

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde bayram ziyaretine geldikleri evin önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki Miraç Çiçek’i arama çalışmaları devam ediyor

Arama çalışmalarına jandarma ve korucular da katılıyor / Fotoğraf: AA

Diyarbakır'ın Dicle ilçesine bağlı Kelekçi köyüne bayram ziyaretine giden Çiçek ailesinin 4 yaşındaki çocukları Miraç Çiçek kayboldu.

Bahçede kardeşleri ve kuzenleri ile oynarken kaybolan küçük çocuğu bulmak için jandarma, koruyucular, AFAD, UMKE, su altı arama kurtarma ekipleri bölgede çalışma başlattı. Arazide arama yapan ekipler eğitimli köpekler de kullanıyor.

 

AW080410_03.jpg
2 gündür kayıp olan Miraç Çiçek aranıyor / Fotoğraf: İHA

 

4 yaşındaki Miraç’ın nasıl kaybolduğunu ise annesi Firdevs Çiçek şöyle anlattı:

Çocuğum önceki gün akşam üzeri saat 17.00 civarı kapının önünde kuzenleriyle oynuyordu. Kardeşi ve kuzeni su içmeye geldi kapının önüne, su verdim onlara daha sonra Miraç nerede dedim, kapının önünde oynuyor dedi. Onların yanına gittim yalnız kalmasınlar diye, Miraç'ın nerede olduğunu sordum bilmiyoruz dediler. Sağa sola bakmaya başladım, hiçbir yerde bulamadım. Her yere baktım bulamadım Miraç'ımı. Miraç'ım hiçbir şekilde bulunmadı, hepsi yalan, bulamıyoruz onu. Herkese çağrım var Allah rızası için duyan gören kim varsa, benim oğlumu bulsunlar. Bayram günü saat 17.00’dan sonra hiç görmedim. Kim ne biliyorsa söylesin, lütfen oğlumu bulun. Durmasınlar, ara vermeden arasınlar bir yerde bulup getirsinler.

"Kimseyle bir düşmanlığım yok"

Kaybolan Miraç’ın babası Remzi Çiçek de kimse ile bir düşmanlığı veya alacak verecek meselesi olmadığını belirterek, “2 gündür aç, susuz nerede ne yapıyor, kimin elinde nasıl yaşıyor bilmiyorum. Yüreğim paramparça kalbim sıkışıyor, bulunmasını istiyoruz. Hiçbir düşmanlığım yok, kimseden alacak vereceğim de yok" diye konuştu.

 

İHA

DAHA FAZLA HABER OKU