Fatih Altaylı: Diyanet İşleri Başkanımız acaba "yabancı otomobiller" konusunda ne düşünüyor?

Altaylı, Erbaş’ın "Yabancı paralar, yabancı dinler gibidir. Uzak durun" ifadelerini kullandığını öne sürdü

Fotoğraf: AA

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "Yabancı paralar, yabancı dinler gibidir. Uzak durun" şeklinde bir ifade kullandığını söylediği Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a tepki gösterdi.

Altaylı, bugünkü köşe yazısında 1980’li yıllarda yayınlanan MacGyver isimli diziyi hatırlattı ve Erbaş hakkında şunları söyledi:

Maşallah, Allah nazardan saklasın... MacGyver gibi bir Diyanet İşleri Başkanımız var. Gençler bilir mi emin değilim. Yaşlılar hatırlar mı onu da bilemiyorum. MacGyver dediğimiz bir dizi kahramanı. Elinden her iş gelir. Nerede ihtiyaç varsa o ihtiyaca ilaç olur. Bilmediği şey, en imkansız durumda yapamayacağı şey yoktur McGyver’ın. İsviçre çakısı gibidir.

Bizim Diyanet İşleri Başkanı da öyle değil mi sizce! Din ve Diyanet işleri dışında her konuda uzman. Her konuda ahkam kesme kabiliyetine sahip. Diyanet İşleri Başkanı olmasa, haber kanallarına düzenli konuk olacak türden. Ali MacGyver Erbaş Başkanımız baktı orada kendisine ihtiyaç var, şimdi de ekonomiye el attı.

Altaylı, Erbaş’ın dövize yönelişi önlemek için bir fetva verdiğini öne sürerken şunları söyledi:

Diyor ki, “Yabancı paralar, yabancı dinler gibidir. Uzak durun.”

Her türlü yap işlet devret ihalesini yabancı paralar üzerinden yapan bir devletin memuru olarak ilginç bir örnek verip, iddialı bir talepte bulunmuş. Yabancı paralar konusunda düşünceleri bu kadar net ve açık olan Sayın Diyanet İşleri Başkanımız acaba “yabancı otomobiller” konusunda ne düşünüyor? Onlardan da uzak durmak gerekir mi? Yoksa zırhlı Mercedesler “Hak otomobillerden” mi sayılıyor?

 

Habertürk, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU