Muharrem İnce: Dünyada her şey değişti ama Türkiye'de siyaset yapma biçimi değişmedi

"Bin Günde Memleket Hareketi"ni Sivas'ta başlatıp Muş'a giden eski CHP Milletvekili İnce,"Ankara'da aynı binalarda yan yana odalarda oturup bir hafta birbirini görmeyen parti yöneticileri var" dedi

Muharrem İnce / Fotoğraf: İHA

Havayolu ile Muş Sultan Alparslan Havalimanı'na giden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski milletvekili Muharrem İnce, gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

Çelikten ve betondan yapılan köprüleri televizyonlarda, meydanlarda çok konuştuklarını söyleyen İnce, "Biz de bugün bir köprü yapmaya geldik ama gönül köprüsü yapmaya geldik. Türkiye'yi karış karış gezeceğiz demiştik. Bugün Muş'tayız. Şimdi vatandaşları dinleyeceğiz. Buradan Bitlis ve Van'a geçeceğiz" dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Ankara'da yan odalarda oturup haftalarca birbirini görmeyen parti yöneticileri var"

Türkiye'yi gezerek yeni siyaset yapma biçimini milletle birlikte öğreneceklerini anlatan İnce, "Artık televizyon kanalları izlenmiyor, YouTube var. Merkez Bankası para basmıyor artık, sadece kripto paralar var. Her şey değişti dünyada ve Türkiye’de ama Türkiye’de siyaset yapma biçimi değişmiyor. Yine Ankara'da, merkezdeki binalarda yan yana odalarda oturup bir hafta birbirini görmeyen parti yöneticileri var" diye konuştu.

İnce, Türkiye’yi köy köy, kasaba kasaba dolaşarak dertleri dinleyeceklerini ve çözüm önerilerini anlatacaklarını söyledi.

"Ben okul üzerinden öğrencileri sınıflandırmam"

İnce, Erol Mütercimler'in imam hatip mezunları hakkında sarf ettiği sözleri de şu şekilde değerlendirdi:

"Ben okul üzerinden öğrencileri sınıflandırmam. Ben fizik öğretmeniyim. Bütün öğrencilerin öğretmeniyim. İmam hatiplilerin, Anadolu liselerinin, fen liselerinin, güzel sanatlar liselerinin. Hepsi bu memleketin evladıdır. Ama bu memlekette de sapık az yok yani, çok sayıda da var bu. Bu da bir gerçek. Ama okul üzerinden bir tanımlamayı doğru bulmam, şık bulmam. Ayrıca ben imam hatiplerde 3 sene de öğretmenlik yaptım."

İnce, buradaki açıklamasının ardından kent merkezine geçerek esnaf ve vatandaşlarla sohbet ettikten sonra karayolu ile Bitlis'e geçti.

 

Independent Türkçe, İHA
 

DAHA FAZLA HABER OKU